Cztery nowe murale powstają w Słupsk. To kolejny pomysł władz miasta, aby ożywić miejską przestrzeń.

Cztery malowidła ścienne powstają w ścisłym centrum miasta. Wszystkie obrazy nawiązują do miejskiej tradycji i historii Pierwszy z czwórki murali już powstał w bramie w pobliżu Teatru Lalki Tęcza. Obraz nawiązuje do przestawień granych w Tęczy. Kilkaset metrów dalej tworzony jest mural, który opowiada historię Otto Freundlicha, niemieckiego plastyka, który urodził się w Słupsku. Jego prace wystawiane są do dzisiaj w najważniejszych galeriach na całym świecie.

Powstaje także mural inspirowany słupskimi tradycjami muzycznymi między innymi Festiwalem Pianistyki Polskiej. Ostatnie, największe malowidło ma zwierać elementy słupskiej architektury oraz postaci związane z historią  miasta. Na tym muralu swoje miejsce ma znaleźć między innymi Heinrich von Stephan, reformator poczty oraz Jerzy Waldorff. Ten mural powstanie przy ul. Starzyńskiego.

Wszystkie prace powstają dzięki wsparciu sponsora. Murale wykonuje zaś jedna z wiodących w tej części Europy firm specjalizujących się w tworzeniu wielkich obrazów. – To super wyzwanie stworzyć coś w Słupsku – mówi Bartek Leśniewski z Good Loocking Studio. – To piękne miasto i te murale muszą współgrać z otoczeniem, a nie je upiększać.

murale-5

Udostępnij.