Policjanci z Komisariatu w Ustce zatrzymali 29-letnią mieszkankę województwa mazowieckiego, która nie zapłaciła za pobyt w jednym z miejscowych hoteli. Sprawczyni korzystając z ekskluzywnej oferty hotelu, zabiegów w spa, posiłków i innych usług, oszukała właścicieli hotelu na blisko 1300 złotych.

Do zatrzymania doszło na początku tygodnia w Ustce. Policjanci z miejscowego komisariatu otrzymali zgłoszenie od obsługi jednego z kompleksów hotelowych, o problemach z jednym z klientów. Okazało się, że 29-letnia mieszkanka województwa mazowieckiego kilka dni wcześniej wynajęła apartament. – Sprawczyni korzystając wtedy z ekskluzywnej oferty hotelu, zabiegów w spa, posiłków i innych usług, oszukała właścicieli hotelu na blisko 1300 złotych. Kiedy przyszło do płacenia rachunku opuściła hotel zapewniając jednocześnie obsługę, że ureguluje rachunek płacąc przez internet. W efekcie tego nie uczyniła – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

Po kilku dniach od nieopłacenia wcześniejszego rachunku i opuszczeniu hotelu została rozpoznana przez jego obsługę gdy, ponownie próbowała w nim zamieszkać, tym razem w pokoju z innymi osobami. Policjanci z Komisariatu w Ustce, wezwani na interwencję, zatrzymali 29-latkę. Kobieta została już przesłuchana i usłyszała zarzuty oszustwa. Teraz śledczy ustalają czy sprawczyni w podobny sposób nie dopuściła się innych przestępstw. Za oszustwo grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Udostępnij.