Radni Platformy Obywatelskiej mają plan na wzrost sprzedaży mieszkań komunalnych w Słupsku. Przede wszystkim chcą wprowadzić 90 procentową ulgę przy zakupie takich lokali. Właśnie ruszają konsultacje społeczne w tej sprawie.

Sprzedaż lokali komunalnych w Słupsku od blisko dwóch lat mocno spada, a co za tym idzie miasto ma mniejszy wpływ do budżetu. Plan jak zaradzić takiej sytuacji mają radni Platformy Obywatelskiej. Przede wszystkim chcą wprowadzić 90-procentową bonifikatę przy zakupie. Jednak mieszkania wykupić będą mogły tylko te osoby, które mają spłacone wszystkie długi. Swój projekt radni chcą dać pod dyskusję.

– Projekt będzie poddany pod szerokie konsultacje. Będzie można się w nim zapoznać na stronach Platformy Obywatelskiej, także na portalach społecznościowych oraz w biurze posła Konwińskiego – mówi Paweł Szewczyk, Platforma Obywatelska.

Po konsultacjach radni naniosą poprawki sugerowane przez mieszkańców. Później projekt trafi do Komisji Rady Miejskiej. Na samym końcu głosować nad nim będą wszyscy radni.

Konsultacje nad projektem radnych rozpoczynają się dzisiaj. Z planem można zapoznać się w internecie oraz biurze Platformy Obywatelskiej przy al. Sienkiewicza. Tam także można zgłaszać swoje uwagi na jego temat.

Udostępnij.