Trzy medale z prestiżowych zawodów w Oleśnicy przywieźli judocy Gryfa Słupsk. W punktacji drużynowej TS Judo Gryf Słupsk uplasował się na piątym miejscu, najlepiej ze wszystkich startujących polskich klubów

 

Zawody w Oleśnicy zgromadziły 370 zawodników z 48 klubów z Polski oraz reprezentacje Kazachstanu, Kanady, Azerbejdżanu, Gruzji, Czech, Niemiec, Austrii, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Holandii, Czech, Słowacji.

Zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk -Aleksander Plombon, Bartosz Szaniawski oraz Jakub Nawrot stanęli na podium podczas tych zawodów.

Rewelacyjnie walczył Aleksander Plombon (66 kg). Olek stoczył 5 walk ( 4 wygrane). Szczególnie emocjonująca była walka z Gruzinem Japoshvilii Bacho. Słupszczanin bardzo dobrze taktycznie prowadził tę walkę i narzucił rywalowi swój styl. Olek wykonał rzut kouchi-gari (oceniony na yuko) i potem kontrolował pojedynek do końca. W finale Gryfita spotkał się  z innym Gruzinem, Chikhelidze Giorgi. Gryfita walczył bez respektu. Wykonał akcję punktową, lecz w parterze dał się zaskoczyć i przegrał przez
trzymanie.

Brązowe medale zdobyli Jakub Nawrot (73 kg) oraz Bartosz Szaniawski( 81 kg).

Obecnie Bartosz Szaniawski oraz Jakub Nawrot zostali trenują z Kadrą Narodową we Wrocławiu przygotowując się do Turnieju który odbędzie się pod koniec miesiąca w Hannowerze.

Udostępnij.