Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, dzięki wsparciu finansowemu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, powiększyło swoje zbiory o 72 prace Edwarda Dwurnika. To jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych, współczesnych artystów polskich, artysty zajmującego się malarstwem, rysunkiem i grafiką, tworzącego rozbudowane cykle, głównie malarskie.

Kolekcja wpisuje się w obszar gromadzonych przez Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zespołów dzieł: portretu polskiego, aktu, pejzaży, sztuki abstrakcyjnej i marynistyki – mówi Marzenna Mazur, dyrektorka  Pomorza Środkowego w Słupsku. – Wyróżnić w niej możemy cykle takie, jak: Błękitny, Sportowcy, Dwudziesty trzeci, czy Dwudziesty piąty.

Kolekcja skada się z autoryzowanych 39 obrazów olejnych i 33 rysunków  ukazujących między innymi Pomorze Środkowe, architekturę Ustki, Słupska i portrety grupowe we wnętrzach i otoczeniu Ustki. Zespół dzieł obejmuje także pejzaże marynistyczne, architektoniczne, twórczość abstrakcyjną i portrety polskie: Andrzeja Wajdy, żołnierzy, dziennikarzy, polityków i mieszczan, współczesnych polskich pisarek i artystek

Wszystkie obrazy będzie można zobaczyć na wystawie, która zostanie otwarta jutro w słupskim muzeum.

 

Udostępnij.