Rozpoczęły się praktyki słuchaczy słupskiej Szkoły Policji na ulicach miast Pomorza. Młodych policjantów można spotkać między innymi w Trójmieście, Koszalinie, Słupsku i Lęborku. W trakcie tej edycji praktyk słuchacze pełnią służby również w godzinach nocnych oraz w kursujących po Pomorzu pociągach.

– Praktyki młodych policjantów odbywają się pod koniec szkolenia podstawowego. Słuchacze dysponują już wtedy niezbędną wiedzą teoretyczną i umiejętnościami, które można zweryfikować podczas normalnej służby. Zajęcia praktyczne to pełnienie służby w patrolach pieszych. Dowódcą każdego z takich patroli jest policjant z jednostki terenowej, który zna specyfikę terenu i w odpowiedni sposób potrafi ukierunkować działania młodych funkcjonariuszy – mówi Piotr Kozłowski, rzecznik Szkoły Policji w Słupsku.

Każda służba słuchaczy rozpoczyna się odprawą komisariacie, podczas której patrole otrzymują zadania do realizacji podczas służby. Po jej zakończeniu spotykają się ponownie w sali odpraw by omówić podjęte interwencje i działania.

Głównym zadaniem patroli jest reagowanie na wykroczenia najbardziej uciążliwe dla mieszkańców, takich jak na przykład spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, zakłócanie porządku publicznego, nieprawidłowe parkowanie czy żebractwo. Dzięki wspólnym patrolom Komisariaty Policji mogą wysłać w teren więcej patroli, widok większej liczby policjantów jest także pozytywnie odbierany przez mieszkańców.

Udostępnij.