Doskonale spisali się w prestiżowych zawodach pływackich Delfinarium w Gdyni zawodnicy Skalara Słupsk. W klasyfikacji generalnej zdobyli pierwsze miejsce. Słupszczanie wywalczyli łącznie 17 medali.

W zawodach udział wzięło około 400 zawodników z 26 klubów. Miedzy innymi startowali finaliści i medaliści mistrzostw Europy Juniorów oraz wielu medalistów Mistrzostw Polski. Zmagania podzielone były na dwa bloki. W bloku porannym startowali najmłodsi  zawodnicy w wieku 12 lat i młodsi.

– Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze, zwłaszcza ci najmłodsi, dla których były to jedne z pierwszych tak dużych zawodów. Kosztowało ich to dużo stresu, ale po każdym starcie na ich twarzach pojawiał się uśmiech – mówi Dariusz Grondziewski, trener Skalara.

Po pierwszym bloku najmłodsi wywalczyli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Popołudniu ruszyły zmagania starszych zawodników. I tu również nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze. Mimo, iż są w ciągłym treningu to w większości poprawiali swoje rekordy życiowe, zdobywając przy tym medale.

Słupszczanie walczyli do końca i w klasyfikacji medalowej zajęli I miejsce zdobywając 17 medali (8 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych).