W Ustce ruszyło głosowanie nad Budżetem Obywatelskim. Ustczanie do 21 października będą decydować na co wydać pół miliona złotych. W Słupsku głosowanie zakończyło się tydzień temu. Frekwencja była rekordowa.

Mieszkańcy Ustki mogą głosować poprzez załogowanie na stronie www. https://ustka.wybiera.pl oraz osobiście w wyznaczonych punktach. Dla mieszkańców Ustki po wschodniej stronie rzeki w siedzibie Urzędu Miasta, ul. Wyszyńskiego 3
dla mieszkańców Ustki po zachodniej stronie rzeki w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 1, ul Darłowska 18. Komisje pracują w godz. 8.00-15.00.
Głosowanie odbywa się w dniach 10-21 października, również w sobotę i niedzielę. Publikacja wyników głosowania nastąpi 28 października 2016r.

W Słupsku trwa jeszcze liczenie głosów. W tym roku zainteresowanie budżetem partycypacyjnym było rekordowe. Drogą elektroniczną głosy oddało siedem tysięcy osób. Dla porównania rok temu było trzy tysiące głosów. Tradycyjnie głosowało dziesięć tysięcy słupszczan. Rok temu w ten sposób głosy oddało sześć tysięcy słupszczan. Wynik głosowania poznamy za tydzień.

Udostępnij.