Doskonale spisali się polscy wędkarze, którzy wystartowali na Mistrzostwach Europy w Wędkarstwie Muchowym, które rozegrano w Słupsku. Polscy wygrali w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej.

W klasyfikacji indywidualnej bezkonkurencyjny był Piotr Zieleniak. Start w ME był jego debiutem, ale jakże udanym. Zieleniak wygrał wszystkie pięć tur zawodów. Cztery z nich rozgrywane były na Łupawie, a jedna na Stawku Łabędzim w Słupsku. Zwycięzca złowił w sumie 94 ryby. Wszystkie wróciły do wody.

W klasyfikacji indywidualnej drugie miejsce wywalczył Lukas Jahn, reprezentant Czech, a trzecie kolejny Polak na podium Piotr Armatys.

W mistrzostwach startowało prawie 100 zawodników z 15 krajów. Wszyscy złapali łącznie dwa tysiące ryb w większości pstrągów i lipieni. Zawody rozgrywane były na tak zwanej żywej rybie, czyli wszystkie złowione ryby wracały z powrotem do wody.

W klasyfikacji generalnej drugie miejsce zajęli Finowie, a trzecie Francuzi. Pozostałe miejsca należały kolejno do Łotyszów, Irlandczyków, Anglików, Belgów, Portugalczyków, reprezentacji Czarnogóry, Holendrów, Norwegów, Szkotów i Szwedów.

fot. ZO PZW Słupsk

fot. ZO PZW Słupsk

Udostępnij.