Dymitrij Janczylik z TS Judo Gryf Słupsk wywalczył srebrny medal Mistrzostw Polski młodzików w judo w Opolu. Gryfita w drodze do finału stoczył 5 zwycięskich pojedynków. Wszystkie swoje walki eliminacyjne Janczylik wygrał przed czasem.

W zawodach w Opolu wystartowało 550 zawodników z całego kraju. Doskonale spisał się młody słupszczanin. Uległ jedynie w walce o złoty medal. W walce finałowej Gryfita spotkał się z Bartoszem Borzęckim z UKJ Ryś Warszawa. – Walka miała bardzo wyrównany przebieg – mówi Lidiusz Kazior, trener TS Gryf Słupsk. – Po jednym z ataków słupszczanin został skontrowany. Technika została oceniona na yuko. Mimo ambitnej postawy nie udało się Janczylikowi odrobić straty.
Srebrny medal młodego judoki to kolejny sukces w jego bogatym już dorobku sportowym.
Janczylik w ubiegłym roku zdobył złoty medal w kategorii do 50 kg .W tym roku wystartował w wadze do 60 kg. Dymitrij Janczylik jest uczniem 2 klasy Gimnazjum nr 3 w Słupsku.
Bardzo blisko wywalczenia medalu była Martyna Szaniawska (70 kg). W walce o brązowy medal zmierzyła się z zawodniczką z Warszawy. Na początku pojedynku dała się zaskoczyć swojej rywalce i mimo, że potem próbowała nadrobić stracone punty walkę przegrała.
W roku 2016 zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk wywalczyli 4 medale Mistrzostw Polski. Bartosz Szaniawski-złoty, Jakub Nawrot-brązowy, Leon Choiński-złoty oraz Dymiitrij Janczylik -srebrny.