Minimalną porażką zakończył się dla Energi Czarnych mecz inaugurujący sezon 2016/2017. Przegrali z Polfarmeksem Kutno 78:79. Już w piątek wielkie pomorskie derby z AZS Koszalin.

Energa Czarni Słupsk – Polfarmex Kutno 78:79. Kwarty: 22:26, 19:12, 23:23, 14:18

Najwięcej punktów dla słupszczan rzucił rozgrywający Jerel Blassingame – 19.  Słupszczanie nie potrafili odskoczyć gościom na bezpieczną przewagę i kontrolować meczu do końca spotkania. W ostatnich minutach czwartek kwarty celniej trafiał Polfarmex, który minimalnie wygrał spotkanie.

Energa Czarni – J. Blassingame 19, S. Burrell 5, P. Dąbrowski 2, M. Ginyard 12, M. Cesnauskis14, G. Surmacz 13, D. Kravish 13 P

Polfarmex – D. Wallace 16, J. Jarecki 4, D. Berisha 21, M. Gabiński 3, M. Bartosz 11, M. Fraser 9, S. Kowalczyk9, G. Grochowski 6