Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega, że dzisiaj od godzin przed południowych nawet do jutra rano wiatr będzie się wzmagał. Na morzu będzie sztorm, ale wichura da się we znaki także na lądzie.

Według prognoz silny wiatr będzie wiał ze średnią prędkości od 50 km/h do 65 km/h, w porywach do 95 km/h, w strefie brzegowej możliwe porywy do 100 km/h, z północy i północnego wschodu. W czwartek rano stopniowe słabnięcie prędkości wiatru.

Dyżurny Centrum Zarządzania Kryzysowego w Słupsku przypomina o zamknięciu i zabezpieczeniu przed samoczynnym otwarciem okna, drzwi balkonowe. Zaleca także nie podchodzić do okien, naprzeciwko których rosną drzewa. Zabrać z balkonów i parapetów okien wszystkich przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr. Ograniczyć do niezbędnego minimum wychodzenie na zewnątrz budynków, aż do osłabnięcia wiatru. Przebywając poza budynkami, schronić się w bezpiecznych miejscach, unikając przechodzenia pod drzewami, liniami energetycznymi, tablicami reklamowymi lub wzdłuż ścian starych budynków.

Silne wiatry już dały się we znaki mieszkańcom regionu. Kilkadziesiąt rodzin nie ma prądu. Wichury powaliły kilka drzew, także w samym mieście.

Udostępnij.