Wędkarze z 15 krajów rozpoczęli zmagania o tytuł Mistrza Europy w wędkarstwie muchowym. Prestiżowe zawody rozgrywane są na Łupawie oraz Stawku Łabędzim w Słupsku.

Uroczysta inauguracja Mistrzostw Europy odbyła się w Dolinie Charlotty. Tam nastąpiła prezentacja wszystkich reprezentacji. Dzisiaj zawodnicy będą trenować. W środę rozpoczną się właściwe zmagania, które potrwają do piątku. – Do Słupska przyjechała światowa czołówka wędkarzy muchowych – mówi Teodor Rudnik, prezes Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Słupsku. – To ogromny prestiż dla nas, że jesteśmy organizatorami zawodów tej rangi.

Wędkarze rywalizować będą przede wszystkim na Łupawie. Rzeka ta uchodzi za jedną  z najbardziej malowniczych i dzikich na Pomorzu. Jej środkowy bieg ma charakter typowo górskiej, wartkiej rzeki. Część zawodów rozegrana będzie na Stawku Łabędzim w Słupsku.

Wędkarstwo muchowe uważane jest za jedną  najszlachetniejszych konkurencji wędkarskich. Zawodnicy łowią na sztuczną przynętę, która imituje owady latające np. muchy lub komary. Zawody rozgrywane są na tak zwanej żywej rybie.  Wszystkie złowione sztuki po zważeniu wypuszczane są z powrotem do wody.

Udostępnij.