W sobotę w biegu z cyklu SłuDziBie (Słupskie Dzikie Biegi) odbył się Kros Leśny im. Ryszarda Kaziowa, w niedzielę IV Słupski Bieg Charytatywny Na Rzecz Zwierząt. Obie imprezy przyciągnęły rzesze biegaczy, a trasy biegów prowadziły ścieżkami słupskiego Lasku Północnego. 

Sobota i niedziela upłynęły w Słupsku pod znakiem imprez biegowych. W sobotę, 1 października w Lasku Północnym 88 biegaczy stanęło na starcie wymagającego krosu leśnego na dystansie 6,4 km. Biegaczom sprzyjała pogoda, pierwszy na mecie pojawił się Paweł Piotraschke, reprezentant Szkoły Policji w Słupsku, drugi był Artur Pelo, trzeci Marcin Czerniewski. Wśród kobiet pierwsza trójka wyglądała następująco: Sylwia Kozłowska, Katarzyna Kulczyk i Sylwia Lewandowska.

Bieg im. Ryszarda Kaziowa. Fot: http://stopa.slupsk.pl/

Po biegu zawodnicy spotkali się przy integracyjnym grillu, podczas którego dekorowano najlepszych i losowano nagrody wśród uczestników biegu. Organizatorem imprezy było słupskie stowarzyszenie Stopa, sponsorami Diab sp. z o. o. oraz Urząd Miejski w Słupsku.

Wyniki SłuDziBie: sludzibie01-10

Z kolei w niedzielę, 2 października ponad 250 zawodników wzięło udział w IV Słupskim Biegu Charytatywnym Na Rzecz Zwierząt. Ścigali się na dwóch dystansach – 800 metrów i 6,5 km. Idea biegu była prosta, zebrać jak największą kwotę na pomoc zwierzętom ze słupskiego schroniska. Za udział w biegu trzeba było wykupić cegiełkę o wartości co najmniej 20 złotych.

Zwycięzcy biegu charytatywnego.

Zwycięzcy biegu charytatywnego.

W kategorii mężczyzn w biegu na 6,5 kilometra pierwsze miejsce zajął Artur Pelo, drugi był Aleksander Burzyński, trzeci Alan Wieczorek. Wśród kobiet najlepsza była Joanna Karolak, druga Tamara Kaśnicka, trzecia Joanna Garska. Zwycięzców dekorował prezydent Słupska Robert Biedroń oraz Barbara Aziukiewicz, prezeska TOZ w Słupsku.

20161002_122146

Niedzielny bieg charytatywny to impreza, która przyciągnęła całe rodziny. Najmłodszym uczestnikiem biegu na rzecz zwierząt był ośmiomiesięczny Antoś, który biegł razem z mamą, najstarszym 68-letni Roman Czech. Podczas imprezy Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zachęcało uczestników do adopcji zwierząt ze słupskiego schroniska, ponadto każdy mógł sprawdzić stan swojego zdrowia mierząc ciśnienie krwi i poziom cukru.

Organizatorem IV SŁUPSKIEGO BIEGU CHARYTATYWNEGO NA RZECZ ZWIERZĄT – „POBIEGNIJ – POMOŻESZ!” jest grupa nieformalna „Biegamy – Pomagamy”. Partnerem biegu jest Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Słupsku oraz „Fundacja Wychowanie przez Sport”

Wyniki Biegu Charytatywnego: iv-bieg-charytatywny

 

Udostępnij.