Pijany i poszukiwany listem gończym 26-latek próbował uciekać przed policją kradzionym samochodem. Mężczyzna jechał wraz ze swoją matką. Auto zatrzymała policyjna blokada.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Słupsku otrzymał zgłoszenie od policjantów z Koszalina o tym, iż w stronę Słupska jedzie samochód BMW, którego ukradł paliwo na jednej z miejscowych stacji benzynowych. Słupscy policjanci zablokowali drogę krajową nr 6 w Sycewicach. Uciekający samochodem BMW widząc policyjną blokadę próbował ją ominąć, jednak stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu. – Mężczyzna pozostawiając swoją matkę w rozbitym pojedzie zaczął uciekać w stronę pobliskiego pola. Tam po krótkim pościgu został zatrzymany – mówi Robert Czerwiński, rzecznik prasowy słupskiej policja.

Zatrzymany to 26-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego poszukiwany listem gończym do odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności. W trakcie zatrzymania był pijany. W wydychanym powietrzu miał 1,5 promila alkoholu

26-latek wcześniej był karany za kradzieże i włamania. Okazało się także, iż samochód którym uciekał był skradziony z terenu Niemiec. Jego wartość oszacowano na 50 tysięcy złotych.

Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty i zgodnie z dyspozycją z listu gończego został przekazany do Aresztu Śledczego w Słupsku celem odbycia wskazanej kary. Za jazdę kradzionym autem i kradzież paliwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Jak ustalili policjanci, pasażerka samochodu nie odniosła żadnych obrażeń i po przesłuchaniu została zwolniona do miejsca zamieszkania.

bmw-kradzione-slupsk-29-09-2016

Udostępnij.