Działaczki Platformy Obywatelskiej apelują do słupszczanek o poparcie Czarnego Protestu. Na konferencji prasowej przedstawiły swoje stanowisko w sprawie zaostrzenia ustawy aborcyjnej.

Pięć pań, które działają w strukturach słupskiej Platformy Obywatelskiej spotkało się z dziennikarzami, aby wyrazić swoje oburzenie propozycją zaostrzenia prawa w kwestii aborcji. Działaczki na czele z Beatą Chrzanowską, przewodniczącą Rady Miasta w Słupsku apelują do mieszkanek i mieszkańców regionu, ab włączyli się do planowanych w Słupsku protestów. – W Słupsku, w najbliższych dniach odbędą się dwie manifestacje – mówi Agnieszka Dudek, działaczka PO. – Pierwsza odbędzie się w sobotę o godzinie 11, a druga w poniedziałek o 17:30. Obie pod ratuszem.

Słupszczanki działające w strukturach PO podkreślają, że nie chcą liberalizacji prawa, a jedynie zachowanie kompromisu z 1993 roku, który obowiązywał do tej pory. – Nam chodzi przede wszystkim o zdrowie kobiet i ich prawo do decydowania – mówi Anna Rożek, radna miejska. – Chcemy aby w tej sprawie wypowiedziała się także Agata Duda. Nie wiemy, jakie zdanie na ten temat ma pierwsza dama, czy też boi się je wyrazić.

Udostępnij.