Kilkaset osób wzięło udział w Pikniku historycznym, który odbył się w Redzikowie. Były wystawy poświęcone najnowszej historii kraju, regionu i samej miejscowości. Uczestnicy zabawy mogli zapoznać się z tym, czym zajmują także grupy rekonstrukcji historycznej.

Sięgnijmy Korzeni to projekt sołectwa Redzikowo, który był realizowany blisko dwa miesiące. Przez ten czas mieszkańcy spotykali się z historykami i pasjonatami historii, aby rozmawiać o przeszłości swojej miejscowości i nie tylko. W trakcie cyklu zajęć chętni brali także udział w warsztatach dawnych rzemiosł.

Punktem kulminacyjnym był piknik historyczny. Przed Parkiem Wodnym swoje stanowiska ustawili między innymi żołnierze, krótkofalowcy oraz Słowianie z Drużyny Pomorskiej Wilce. – Prezentujemy jak żyli i czym zajmowali się mieszkańcy Pomorza we wczesnym średniowieczu – mówi Edyta Foltyn z grupy Wilce. – Przy okazji wciągamy naszych gości do różnego rodzaju działania poprzez organizację dla nich warsztatów na przykład tkackich, rogowniczych, kuchennych, czy kowalskich.

wilce

Udostępnij.