Jutro. 22 września 2016r. w godz. 7.00-16.00 zostanie wyłączony z ruchu drogowego odcinek ul. Zamenhoffa od przejścia do ul. Bema do skrzyżowania z ulicami Mostnika – Kowalska – Grodzka

Zmiana organizacji ruchu jest podyktowana przygotowaniami do Dnia bez samochodu w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności (teren wyłączenia zaznaczono na mapce).

– W związku z powyższym bardzo prosimy o przeparkowanie samochodów z pasa, który zostanie wyłączony z ruchu – mówi Karolina Chalecka z biura prasowego słupskiego ratusza.

Imprezy związane z Dniem bez samochodu odbywać się będą na Starym Rynku. Stanie tam iInstalacja artystyczna „Człowiek kroczący”. Później odbędzie się happening klubu ekologicznego Gaja*, stemplowanie koszulek, loteria, znakowanie rowerów, bezpłatny serwis rowerowy.

Zapraszamy mieszkańców by przynieśli swoje bawełniane koszulki, piżamy czy inne części garderoby, itp. Będą na nich mogli własnoręcznie odbić symbole zaprojektowane przez uczniów (metoda stencil). Happening zakończy się wspólnym przemarszem z „Człowiekiem kroczącym”. – dodaje Chalecka.
Z okazji obchodów Dnia bez samochodu – 22 września wszyscy mieszkańcy i mieszkanki Słupska będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej!

Początek imprezy o godzinie 11 na Starym Rynku.

Udostępnij.