Specjalne spotkanie dotyczące profilaktyki zdrowia, przygotował dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy, personel Poradni Promocji Zdrowia. Wydarzenie było kolejnym punktem współpracy SPMZOZ w Słupsku z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie.

Spotkanie przygotowano specjalnie dla podopiecznych ŚDS we wtorek 20 września. Uczestnicy akcji w trakcie wykładu poznali zasady zdrowego odżywiania się, mogli także zbadać poziom cholesterolu oraz glukozy we krwi.

To badania profilaktyczne – wyjaśnia Klaudiusz Dyjas, dyrektor MOPR – Dzięki nim nasi podopieczni mogą zorientować się czy są w dobrej formie. Natomiast kadra ma informacje o stanie zdrowia podopiecznych i możliwości skierowania ich na dalsze badania. Sami również chętnie korzystamy z tej możliwości, gdyż zawsze brakuje czasu na zadbanie o własne zdrowie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

SPMZOZ w Słupsku w ramach projektu „Zdrowie – Mama i Ja” z MOPR, od kilku lat aktywnie współpracują na rzecz profilaktyki i promocji zdrowia podopiecznych Ośrodka. Tylko do czerwca 2016 roku zorganizowano 20 spotkań m.in. dla seniorów Dziennego Domu Pomocy Społecznej, uczestników Klubu Aktywności i Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, w trakcie których zainteresowane osoby mogły się przebadać, zdobyć wiedzę o zdrowiu, psychologii autorozwoju i innych aspektów podnoszących jakość życia.

Kolejną wspólną akcję obie jednostki zaplanowały już na 29 września, w trakcie obchodów 35 lecia  działalności Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Jaracza 9.  Placówki działającej na rzecz seniorów.

Poradnia Promocji Zdrowia jest jednym z programów profilaktycznych projektu „Zdrowie – Mama i Ja”. Projekt realizuje SPMZOZ w Słupsku. Finansowany jest przez Miasto Słupsk.

Udostępnij.