Koleje Dolnośląskie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego organizują w sobotę 17 września specjalny przejazd pociągu pasażerskiego na trasie Wrocław – Ustka w ramach akcji „Polska za pół ceny”, dzięki której mieszkańcy Dolnego Śląska mogą za niewielkie pieniądze spędzić weekend na Pomorzu.

Pociąg specjalny Galeon pokona trasę: Wrocław Główny – Ostrów Wlkp. – Poznań Główny – Krzyż – Stargard Szcz. – Białogard – Koszalin – Słupsk – Ustka – Słupsk – Koszalin – Białogard – Stargard Szcz. – Krzyż – Poznań Główny – Ostrów Wlkp. – Wrocław Główny.

Do Słupska dotrze o godzinie 11:50, do Ustki o godzinie 12:11. (we Wrocławiu będą z powrotem o godzinie 17.00) Pasażerowie podróżować będą nowoczesnym Elektrycznym Zespołem Trakcyjnym IMPULS! Pociąg przywita na dworcu Ustecka Orkiestra Dęta. Dla wszystkich podróżnych przewidziany jest słodki upominek.

Pociąg GALEON to ekonomiczna oferta w gronie pociągów turystycznych organizowanych w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl. Podstawową grupą docelową pasażerów, dla których pociąg jest uruchamiany są rodziny z dziećmi, chcące spędzić w ciekawy sposób część letniego weekendu. Na trasie powrotnej pociąg zatrzyma się na tych samych stacjach, na których zatrzymał się w kierunku nad morze – aby umożliwić pasażerom bezpieczny powrót do domu.

 „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to wykorzystanie sprawdzonej formuły weekendowych akcji zniżkowych organizowanych przez polskie miasta i regiony i przeniesienie jej na poziom krajowy. Partnerami akcji będą podmioty dysponujące obiektami turystycznymi lub świadczące usługi turystyczne a jej głównym celem zachęcenie Polaków do korzystania z atrakcji i usług turystycznych na terenie kraju, również w okresie poza głównym sezonem wakacyjnym.

Promocja akcji jest prowadzona od drugiej połowy sierpnia br, na witrynach internetowych i profilach mediów społecznościowych Ministerstwa Sportu i Turystyki i Polskiej Organizacji Turystycznej oraz w innych mediach.

Udostępnij.