Akademia Pomorska w Słupsku zaprasza na zajęcia… dzieci, które chciałyby znaleźć odpowiedzi na nurtujące naukowe pytania i poznać tajniki otaczającego świata. Już od października rusza projekt Uniwersytet dla Dzieci.

Akademia Pomorska w Słupsku  zaprasza uczniów szkół podstawowych w wieku 7-12 lat do udziału w projekcie Uniwersytet dla Dzieci (UdD). Mali studenci uczestniczą w wykładach oraz ćwiczeniach z różnych dziedzin nauki: fizyki, matematyki, biologii, geografii, nauk medycznych, a także humanistycznych.

Warto podkreślić, że tegoroczny program zajęć zostanie wzbogacony o nowe, ciekawe warsztaty artystyczne, rozwijające zdolności manualne dzieci. Wykłady i ćwiczenia przewidziane w programie UdD odbywają się dwa razy w miesiącu w soboty i realizowane są w przestrzeni Akademii Pomorskiej w Słupsku, obejmującej nowocześnie wyposażone sale audiowizualne oraz laboratoria. Jak co roku w październiku odbędzie się również uroczysta Inauguracja, podczas której dzieci otrzymają  z rąk JM Rektora indeksy oraz zostaną symbolicznie pasowani na studentów.

UdD ma na celu wzbogacanie dotychczasowych zainteresowań i wiedzy dzieci, rozwijanie ich intelektu oraz twórczego potencjału, a także pielęgnowanie w nich naturalnej ciekawości świata w czasie trwania wykładów oraz ćwiczeń. UdD przygotowuje maluchy do życia w społeczeństwie opartym na wiedzy, udostępniając najlepsze źródła poznania świata oraz wykorzystując najnowocześniejsze formy edukacyjne. Pragniemy, aby przez kontakt z nauką i kulturą odnajdywały one własne pasje, rozumiały świat, w którym żyją i potrafiły w nim działać.

Zapisy trwają do  30 września 2016 r., o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Dokumenty należy dostarczać do Biura Rektora, ul. Boh. Westerplatte 64, pokój nr 306, II piętro, szczegóły pod numerem telefonu 59 840 59 34 lub na stronie: www.apsl.edu.pl/udd-zjazdy.

Udostępnij.