Prokuratura Rejonowa w Słupsku nie chce prowadzić śledztwa w sprawie pobicia młodego mężczyzny przez policję. Dochodzeniem ma zająć się inna placówka, bo zamieszani w sprawę funkcjonariusze są ze Słupska. Komenda Miejska Policji w Słupsku prowadzi wewnętrzne śledztwo.

O sprawie kontrowersyjnej interwencji policji pisaliśmy wczoraj.

Kontrowersyjna interwencja policjantów w Słupsku (wideo)

W trakcie zbierania materiałów do artykułu wysłaliśmy mailem kilka pytań do rzecznika słupskiej policji. Dotyczyły między innymi sposobu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia i dotychczasowej postawy funkcjonariusze.- Zgodnie z prawem prasowym odpowiem na wszystkie pytania drogą mailową w czasie, który przewidują przepisy – mówi Robert Czerwiński, rzecznik prasowy słupskiej policji.

Rzecznik dodał, że słupska policja nie zajmuje się sprawą. Zebrane dokumenty przekazała Prokuraturze Rejonowej. Wydział dyscyplinarny prowadzi jednak wewnętrzne wyjaśniania dotyczące zajścia. Policjanci sprawą okoliczności zdarzenia oraz to jaką rolę w nim pełnili policjanci po cywilnemu. Ponadto sprawą zachowanie patrolu, który przyjechał na interwencję.

Prokuratura Rejonowa w Słupsku nie chce prowadzić śledztwa. Słupscy prokuratorzy wystąpili o wyłączenie z dochodzenia i przekazanie je innej prokuraturze.

Udostępnij.