Słupszczanin Marcin Bortkiewicz jest jednym z jurorów na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni. Bortkiewicz będzie oceniał dorobek polskiego kina między innymi z tak znanymi twórcami jak Filip Bajon, czy Kinga Preis.

Podczas 41. Festiwal Filmowy w Gdyni jury będzie obradowało w kilku zespołach: Konkursu Głównego, Konkursu Inne Spojrzenie, Konkursu Młodego Kina oraz Konkursu Fabularnych Filmów Krótkometrażowych.

Słupszczanin będzie jurorem w ramach Innego Spojrzenia. Marcin Bortkiewicz to reżyser, scenarzysta, aktor filmowy i teatralny. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego i Szkoły Wajdy. Debiutował krótkometrażowym dokumentem „Nauczanie początkowe”, wyróżnionym przez Jury na Krakowskim Festiwalu Filmowym w 2009 roku. Jego „Portret z pamięci” zrealizowany w Studio Munka w ramach programu „30 minut” był pokazywany w sekcji „Quinzaine des Realisateurs” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2012 roku. W 2015 roku zadebiutował fabułą „Noc Walpurgi”, wyróżnioną wieloma nagrodami na krajowych festiwalach, w tym Nagrodą Złotego Klakiera dla najdłużej oklaskiwanego filmu na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Udostępnij.