Osiem medali przywieźli z pierwszych w tym sezonie zawodów słupscy judocy. Gryfici walczyli w w Bydgoszczy w Międzynarodowych Mistrzostwa Polski Polskiej Federacji Sportu ,,Gwardia” w kategorii młodzika i juniora młodszego.

W zawodach tych wystartowało 230 zawodników z Polski, Niemiec, Białorusi i Estonii.
Tytuły Gwardyjskiego Mistrza Polski wywalczyli Dymitr Janczylik (60 kg), Jakub Serafin (60 kg) i Bartosz Szaniawski ( 81 kg). Srebrne medale zdobyli Martyna Szaniawska (70 kg) i Jarosław Janczylik (66 kg), a brązowe wywalczyli Katarzyna Gołojuch (44 kg),Aleksander Plombon (66 kg), Jakub Nawrot (73 kg).
Na 5 miejscu sklasyfikowany został Jakub Orlikowski(55 kg)
Słupscy judocy mięli bardzo ciężki okres przygotowawczy. Uczestniczyli w zgrupowaniach sportowych w Zieleńcu, Waplewie, Zakopanem, Kaleńsku i Cetniewie. Efekty ciężkiej pracy już widać a dorobek medalowy oraz styl walki pokazuje, że Gryfici stawiają sobie bardzo wysokie cele sportowe.

Już za dwa tygodnie w Słupsku odbędzie się Międzynarodowy Turniej Judo im. Zbigniewa Kwiatkowskiego. Słupszczanie będą mięli okazję obejrzeć najlepszych słupskich judoków w akcji.