Motopomocni.pl i Miasto Darłowo zapraszają w dniach 9-11 września 2016 r. do kibicowania zawodnikom największego, przygodowego rajdu motocyklistów w Polsce – Rajdu Latarników.

Zawodnicy mają do wyboru dwie trasy: adventure, która kierowana jest dla miłośników bezdroży i asfaltowa – dla wszystkich typów motocykli. Motocykliści podczas rajdu muszą obrać cele, na trasie rozwiązać kilka zagadek i zebrać punkty. Co czeka ich w Darłowie? Na dzień dobry, zgodnie z samą nazwą rajdu muszą zdobyć Latarnię Morską w Darłówku. To tu zlokalizowany został pierwszy z trzech checkpointów darłowskich. Dalej przejadą do Darłowa gdzie w centrum na rynku miejskim, pod okiem Rybaka i sędziów będą musieli pokonać próbę sprawnościową. Trzeci przystanek – to Zamek Książąt Pomorskich i obowiązek złożenia pokłonu Królowi Erykowi. Po nim, trasa rajdu wiedzie do Fortu Marian w Malechowie.

Udział w tym największym rajdzie motocyklowym potwierdziło około 200 zawodników z całej Polski.

To wspaniała okazja do poznania Polski nieznanej, fascynującej i urokliwej. Dla kibiców to możliwość zobaczenia motocykli z bliska, sprawdzenia jak radzą sobie w próbach sprawnościowych i na drodze.

To także promocja regionu, miasta i jego atrakcji. Zawodnikom życzymy powodzenia na trasach i niezapomnianych przygód a kibicom udanej soboty w Darłowie. Polecamy i zapraszamy.

Trasa: Strzelinko – Darłowo: Jana Pawła II, Słowiańska, Kąpielowa, Zawiszy Czarnego, Wschodnia – do Latarni Morskiej (godz. 10:00 checkpoint) – Kąpielowa, Morska, Wałowa, Franciszkańska, Rynek Miejski w Darłowie (godz. 10:30 checkpoint), Powstańców Warszawskich, Młyńska, Podzamcze, Zamkowa – Zamek (godz. 11:00 checkpoint), Plac Zamkowy, M.C. Skłodowskiej, Wojska Polskiego – wyjazd z Darłowa w kierunku drogi krajowej nr 37 – kierunek Fort Marian Malechowo.  

10 września 2016

godz. 10:00 – Darłówko – Latarnia Morska

godz. 10:30 – Darłowo – Rynek Miejski

godz. 11:00 – Darłowo – Zamek

 

Udostępnij.