Instalacja elektryczna i narzędzia budowlane padły łupem trzech 20-latków. Młodzieńcy zostali zatrzymani jak opuszczali teren budowy,

Policjanci z Komisariatu I przy ulicy Reymonta, w nocy podczas patrolu śródmieścia Słupska zauważyli trzech mężczyzn biegnących w pobliżu ogrodzenia jednego z placów budowy. Mundurowi natychmiast podjęli interwencję i udali się w tamtym kierunku.

Podejrzenia wzbudziło zachowanie mężczyzn, którzy na widok radiowozu przyspieszyli i próbowali zmienić kierunek marszu. Podczas ich zatrzymania i legitymowania okazało się, że trzej młodzi 20-letni słupszczanie mieli przy sobie zwoje instalacji elektrycznej oraz wiaderka z narzędziami budowlanymi. Twierdzili, że w tym miejscu są zupełnie przypadkowo i po prostu tamtędy przechodzili – mówi Robert Czerwiński, rzecznik prasowy słupskiej policji.

Policjanci dokładnie sprawdzili teren posesji-placu budowy. Na miejsce został także wezwany właściciel budowy, który potwierdził, że został okradziony. Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Następnego dnia, kiedy wytrzeźwieli zostali przesłuchani i przedstawione im zostały zarzuty kradzieży. Zebrany przez policjantów w tej sprawie materiał dowodowy pozwala twierdzić, że sprawa ta może mieć charakter rozwojowy. Niewykluczone, iż zatrzymani 20-latkowie mają związek z innymi podobnymi przestępstwami. Teraz za popełnioną kradzież grozi im kara nawet do 5 lat więzienia.

Udostępnij.