15 kilogramów nielegalnego tytoniu zabezpieczyli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej w Słupsku. Funkcjonariusze zatrzymali w sprawie 60-letniego słupszczanina.

Policjanci otrzymali doniesienie, że na jednej z posesji na terenie miasta znajduje się magazyn gdzie sprzedawany jest nielegalny tytoń. Podczas przeprowadzonej akcji, w garażu nieleżącym do 60-letniego słupszczanina funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli krajankę tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Dokładne przeważenie tytoniu wykazało, że tytoniu jest 15 kg.

Spakowany był w worku jutowym i przeznaczony jak ustalili policjanci do dalszej detalicznej dystrybucji. Znaleziony podczas przeszukania susz został przez funkcjonariuszy zabezpieczony. Będzie stanowił dowód w postępowaniu przed sądem – mówi Robert Czerwiński, rzecznik prasowy słupskiej policji.
Według szacunków policji Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego przez 60-latka podatku akcyzowego stracił tylko na tym procederze około 10 tysięcy złotych. 60-latkowi grozi kara do trzech lat więzienia.

Udostępnij.