V edycja konferencji – debaty Media a Turystyka organizowanej przez Darłowską Lokalną Organizację Turystyczną (19-20 sierpnia 2016) cieszyła się jak zwykle dużą popularnością. W debacie poświęconej relacjom turystyki z mediami,  po raz pierwszy, uczestniczył minister odpowiedzialny za turystykę, wiceminister Sportu i Turystyki, Dawid Lasek oraz Robert Biedroń, prezydent Słupska. 

Jarosław Lichacy, prezes Darlot (z lewej) i

Jarosław Lichacy, prezes Darlot (z lewej) i Dawid Lasek, wiceminister sportu i turystyki

W Sali konferencyjnej terminala pasażerskiego w Darłowie – Darłówku zgromadzili się przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego Pomorskiej i Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej,  lokalnych organizacji turystycznych, organizacji pozarządowych, świata nauki oraz mediów ogólnopolskich i regionalnych, a także obiektów turystycznych.

Jednym z zaproszonych gości był również Robert Biedroń, prezydent Słupska, który podzielił się swoim dużym doświadczeniem w relacjach z mediami.

Podczas dyskusji, wszyscy uczestnicy uznali zgodnie, że relacje turystyki z mediami są kluczowe dla jej rozwoju. Jak twierdzi Jarosław Lichacy, prezes Darłowskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, inicjatora i organizatora debaty, można zauważyć z roku na rok poprawę w komunikacji wzajemnych relacji, nie mniej jednak poziom ten nie jest wystarczający i wymaga ciągłego polepszania.  Nowe technologie i rozwój mediów dają naszej branży wiele nowych szans, a Media społecznościowe, które były tematem wiodącym tegorocznej konferencji to wartość sama w sobie i należy je wykorzystywać, tyle że w sposób racjonalny i z zachowaniem odpowiednich zasad. Uznano gremialnie, że obie strony muszą podchodzić do tematu uczciwie i etycznie.

W imieniu Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Wojciecha Fedyka, w konferencji wziął udział Jacek Janowski, wicedyrektor Departamentu Współpracy Regionalnej i Produktu Turystycznego.

Patronat nad tegoroczną edycją debaty sprawowali: Wiceminister Sportu i Turystyki Dawid Lasek, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Wojciech Fedyk, rektorzy  Akademii Morskiej w Gdyni i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz prezes Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Udostępnij.