Już wkrótce, pod koniec sierpnia, premiera najnowszej książki słupskiego psychologa Piotra Modzelewskiego „Pokonaj odwlekanie. Rozwiń wytrwałość”, która podejmuje niezwykle aktualny problem w dzisiejszych czasach – odwlekanie „wszystkiego” na później. Patronem publikacji jest m.in. portal Gryf24.pl.

13987865_10154442810853656_1558404431_oPsycholog Piotr Modzelewski, pracownik naukowy Akademii Pomorskiej w Słupsku, jest już znany naszym czytelnikom. To dzięki jego autorskim badaniom dowiedzieliśmy się o fatalnej kondycji psychicznej słupskich maturzystów, z których ponad połowa przejawia oznaki depresji. PRZECZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT.

W swojej najnowszej książce psycholog nie ogranicza się tylko do opisania problemu bezczynności, która zabija inicjatywę w społeczeństwie, ale radzi jak można się przed tym zjawiskiem bronić.

– Zgodnie z polskimi badaniami z 2016 roku aż 80% z nas przekłada coś na później, a także ma problemy z rozgrzebanymi zadaniami. Prokrastynacja, bo tak nazywa się fachowo odwlekanie na potem jest bardzo popularna, bowiem wielu z nas odkłada na nieokreślone jutro…a potem pojawia się kolejne jutro. Odkładamy cele i czynności związane z edukacją, pracą, zdrowiem. Traci niejednokrotnie na tym nasze zdrowie, bowiem stresujemy się i odwlekamy wprowadzenie drobnych zmian, które byłyby dla nas korzystne. I tak odkładamy dietę bądź konsultacje ze specjalistą zdrowia fizycznego lub psychicznego – pisze Piotr Modzelewski .

Przez odwlekanie cierpi nasze zdrowie, nasza wydajność w szkole, w pracy, a nawet tracą na nim obce osoby, które nam zaufały. Czasem przez nasze guzdranie robimy krzywdę nie tylko sobie, ale także tym, którzy są nam najbliżsi.

Jednak nie musimy poddawać się tyranii odwlekania i możemy nauczyć się wielu nawyków  antyprokrastynacyjnych, które pomogą nam poprawić  własne osiągnięcia edukacyjne, biznesowe, a także zadbać o siebie pod kątem zdrowia i samopoczucia – przekonuje psycholog.

Najnowsza książka Piotra Modzelewskiego przedstawia wiele rozwiązań zapobiegających odwlekaniu na potem, a także promujących wytrwałość i systematyczność działania. To pozycja, która może pomóc uczniom, nauczycielom, rodzicom, a także wszystkim, którzy określają się jako osoby odwlekające, nieumotywowane, z brakiem siły woli, wytrwałości czy systematyczności.

Publikacja opiera się na badaniach przedstawionych przystępnym językiem. Wśród gąszczu słabej jakości poradników pisanych przez samozwańczych „guru rozwoju osobistego” to dobrze udokumentowana książka zawierająca ponad 240 przypisów przywołujących prace naukowe.

Modzelewki CV

Piotr Modzelewski Psycholog, psychoterapeuta, psychodietetyk. Posiada ponadto wykształcenie pedagogiczne. Pracuje na Akademii Pomorskiej w Słupsku. Autor kilkunastu artykułów naukowych i aktywny prelegent na ponad 20 konferencjach z zakresu pedagogiki i psychologii. Członek Polskiego Towarzystwa Psychodietetyki, Polskiego Towarzystwa Komunikacji Medycznej oraz Stowarzyszenia Psychologii i Seksuologii. https://apsl.academia.edu/PiotrModzelewski/

Co odnajdziesz w tej książce?

 

  • Test psychologiczny pozwalający zbadać poziom odwlekania
  • Kilkadziesiąt strategii antyprokrystynacyjnych
  • 16 strategii wzmacniających siłę woli
  • 22 sposoby na większą energie w ciągu dnia
  • Opisy terapii psychologicznych i ćwiczenia terapeutyczne pozwalających „zwalczyć” prokrastynację
  • Wskazówki żywieniowe sprzyjające dobremu nastrojowi i energii do działania
  • Strategię motywującą do poszukiwania pracy osobom, które już się poddały
  • Strategie dbania o dobry nastrój zapobiegające prokrastynacji

Książka zostanie wydana w wydawnictwie e-bookowo.pl.

 

 

 

 

 

Modzelewski

Patroni medialni

 

Udostępnij.