W sierpniu Kino Rejs przygotowało dużo propozycji dla młodych widzów. Oprócz najnowszej „Epoki lodowcowej”  warto zwrócić uwagę na dwie francuskie animacje: „Daleko na północy” – opowieść o pełnej przygód wyprawie młodej arystokratki, która  pod koniec XIX wieku wyrusza śladami dziadka na biegun północny, oraz „Phantom boy” – nawiązującą klimatem do klasycznych kryminałów noir historię 11-letniego Leo, który dzięki swojej nietypowej umiejętności pomaga policjantowi uchronić Nowy Jork przed katastrofą.

Nie zabraknie również klasycznego kina familijnego.W filmie „Szajbus i pingwiny” będzie można zobaczyć inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię psa, który pomógł ocalić populację pingwina małego w rezerwacie u wybrzeży Australii. Natomiast w drugiej połowie miesiąca pokażemy remake disneyowskiej produkcji z 1977, historię chłopca i jego najlepszego przyjaciela Elliotta, który – tak się składa – jest smokiem („Mój przyjaciel smok”).

Wśród propozycji dla dojrzalszych kinomanów znajdą Państwo: historię genialnego pisarza Thomasa Wolfa i jego redaktora Maxa Perkinsa  („Geniusz”), opowieść o japońskiej naleśnikarni i wyjątkowej przyjaźni („Kwiat wiśni i czerwona fasola”), nowy film Woody’ego Allena („Śmietanka towarzyska”), historię Florence Foster Jenkins, która kochała muzykę ponad życie, niestety bez wzajemności („Boska Florence”), a także wiwisekcję mitu wspólnoty, którą duński reżyser Thomas Vinterberg oparł w dużej mierze na własnych wspomnieniach z dzieciństwa („Komuna”).

W dniach 17 – 20 sierpnia, wspólnie ze Stowarzyszeniem NOTA ANAMNESIS, Rejs zaprasza na ART FESTIVAL: FRANCJA. Z tej okazji Rejs pokaże wspomniany wcześniej film dla dzieci „Phantom boy”, najnowszy obraz Christiana Vincenta „Subtelność”, w którym dramat sądowy przejmująco łączy się z historią miłosną, a także przypomni filmowy dorobek jednego z najwybitniejszych twórców komedii w historii kina –Jacques’a Tati. Kilka seansów w ramach festiwalu będzie dla widzów bezpłatnych (obowiązywać będą darmowe wejściówki, które można nabyć w kasie kina Rejs). Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączonych opisach, na stronie internetowej Kina oraz w miesięcznym programie.

W ramach letnich retransmisji 13 sierpnia Rejs zaprasza na operę komiczną Wolfganga Amadeusza Mozarta „Tak czynią wszystkie” („Così fan tutte”) z The Metropolitan Opera, w której dwaj młodzi oficerowie wystawią na próbę wierność swoich narzeczonych. Natomiast 27 sierpnia luźno oparty na wątkach powieści Cervantesa balet „Don Kichot” z moskiewskiego Teatru Bolshoi.

Kliknij i powiększ

Kliknij i powiększ

Udostępnij.