Dobra wiadomość dla pasażerów SKM. Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Pasażerów Kolejowych Siemianice w naszym regionie powstanie nowy przystanek kolejki. Przystanek będzie umiejscowiony w Siemianicach. Ponadto władze PKP zdeklarowały się do modernizacji przystanku kolejowego w Kobylnicy.

Nasza oddolna inicjatywa przyniosła spodziewany rezultat – mówią członkowie stowarzyszenia. – Przystanek w Siemianicach powstanie niezależnie od przyjętego wariantu modernizacji linii 202.

Członkowie Stowarzyszenia Pasażerów Kolejowych kilka miesięcy temu rozpoczęło zbiórkę podpisów pod petycją o utworzenie nowego przystanku SKM w Siemianicach i modernizację istniejącego w Kobylnicy.

Odzew mieszkańców był bardzo duży, w zaledwie trzy tygodnie pod petycją podpisało się niemal 3,5 tys. mieszkańców. Podpisy wyrażające wolę mieszkańców trafiły do władz PKP PLK. Budowa peronu w Siemianicach oraz remont infrastruktury kolejowej Kobylnicy ma przyczynić się m.in. do zapewnienia mieszkańcom alternatywnego dojazdu do Słupska i innych miejscowości w regionie.

Udostępnij.