Cztery medale Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce związku Sprawni Razem przywieźli słupszczanie. Podopieczni Wiesława Romańskiego kolejny raz wykazali się ogromną determinacją i wolą walki.
Mistrzostwa Polski Szkół Specjalnych ZSS Sprawni – Razem w L A rozgrywane były na obiektach O S I R w Otrzeszowie.

W 15 -osobowej reprezentacji województwa Pomorskiego, która zdobyła 11 medali wystąpiło 5 uczniów SOSW w Słupsku. Podopieczni  Wiesława Romańskiego zdobyli 4 medale:  2 złote Kamila Grzebińska w biegu 100 m przez płotki i w rzucie dyskiem, Wiktoria Berkietazdobyła brąz w biegu100 m przez płotki. Obie słupszczanki startowały w sztafecie  dziewcząt 4 x 100 m w której razem dwoma lęborczankami zdobyły srebrny medal.

Z pozostałych słupszczan Adam Nóżkabył 4 w biegu na 800 m,8 na 1500 m, a Jakub
Grzebiński5 w skoku w dal chłopców 2000 i mł.i 6 w rzucie oszczepem – kategoria open.