Doskonale spisali się młodzi gryfici na zawodach Pucharu Polski w Judo. Słupszczanie z Opola przywieźli trzy medale.

W Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Judo wystartowało ponad 280 zawodników z całej Polski. Był to bardzo udany start dla trzy osobowej reprezentacji judoków Gryfa Słupsk. Zawodnicy przywieźli dwa medale oraz pierwsze miejsce klasyfikacji medalowej.

Potwierdził swoją dominację w wadze 81kg aktualny Mistrz Polski Bartosz Szaniawski, który zdobył złoty medal w Pucharze Polski. Słupszczanin stoczył trzy walki i wszystkie zdecydowanie wygrał. W walce finałowej pokonał na yuko zawodnika Łukasza Zajączkowskiego z UKS Targówek Warszawa. Aktualnie słupski judoka jest nr 1 w Polsce w rankingu kategorii 81kg.

Drugi medal koloru srebrnego zdobył Jakub Nawrot w wadze 73kg. Jakub stoczył 4 walki, z których trzy wygrał stosując różne techniki i tylko w finale przegrał z Jurkiewiczem z KS Błękitni Tarnów. Na podkreślenie zasługuje fakt , że Kuba startował w wyższej kategorii wagowej niż kiedy zdobywał  brązowy medal w niedawno odbytych Mistrzostwach Polski.

Bardzo blisko medalu był Jakub Serafin (60 kg). On również zmienił kategorię wagową na wyższą. Kuba stoczył 5 walk, wygrywając trzy pojedynki . – Nie do końca wykorzystał swoją szansę. Walcząc o brązowy medal prowadził tą walkę na yuko. Chwila nieuwagi po nieudanym ataku zakończyła się skutecznym trzymaniem wykonanym przez przeciwnika. Ostatecznie został sklasyfikowany na 5 miejscu i jest to tylko potwierdzenie, że ten zawodnik ma ogromny potencjał sportowy – mówi Lidiusz Kazior, trener TS Gryf Słupsk.
W najbliższym czasie zawodników Bartosza Szaniawskiego i Jakuba Nawrota czeka wyjazd na zgrupowanie Kadry Narodowej do Giżycka.