Amerykanie testują rakiety, które mają stacjonować pod Słupskiem. Opublikowali film, który relacjonuje odpalanie takiej rakiety.

Jak podaje na swoim profilu na Facebooku Tarcza Antyrakietowa w Redzikowie, najnowszy test systemu tarczy antyrakietowej przeprowadzony został 25 maja na Pacyfiku na zachód od Hawajów. Pocisk Standard Missile-3 (SM-3) Block IB odpalono z pokładu amerykańskiego okrętu USS Hopper (DDG 70). Wydarzenia można zobaczyć pod internetowym adresem https://www.facebook.com/tarczaantyrakietowa/videos/835908916553568/

Próba przebiegała pomyślnie. Pocisk ma zadanie strącenie strącenie rakiety wystrzelonej z Bliskiego Wschodu. Podobnie tak jak na filmie mogłoby wyglądać odpalanie rakiety w Redzikowie. Bowiem systemy, które zastosowane są na amerykańskich okrętach zostały przystosowane do instalacji naziemnej. Konstrukcja, która ma stanąć pod Słupskiem wprost przypomina nadbudówkę okrętu wojennego.

Przypomnijmy budowa amerykańskiej bazy w podsłupskim Redzikowie oficjalnie rozpoczęła się niespełna dwa tygodnie temu. Tarcza ma być gotowa w 2018 roku.

Udostępnij.