Nagrodę Super Samorząd oraz trzecią już nominację w konkursie Masz głos, masz wybór otrzymało Stowarzyszenie Inspiracje i miasto Słupsk.

Nagroda przyznawana jest organizacjom pozarządowym, grupom nieformalnym, lokalnym liderom i liderkom, którzy najskuteczniej pracują w ramach akcji. Inspiracje zostały docenione za współpracę z samorządem oraz systematyczną pracę na rzecz ożywienia terenów przy Słupi. – Otrzymana nagroda  jest dla nas motywacją do podejmowania jeszcze bardziej skutecznych działań – mówi Małgorzata Łosiewicz z Inspiracji. –  Nazwa nagrody jest przekorna i powinna zobowiązywać do pewnych działań wszystkich nominowanych i nagrodzonych, a w szczególności władze samorządowe. Powinna zobowiązywać do tego, aby władze skutecznie współdziałały z mieszkańcami nie tylko w ramach zorganizowanych akcji, ale również  poza nią

Jak twierdzą członkowie stowarzyszenia, obszarów do wspólnego działania w Słupsku jest wiele, zaczynając chociażby od problemów mieszkaniowych, problemów natury ekonomicznej, na współpracy z organizacjami pozarządowymi kończąc. – Bez prawdziwego, a nie fasadowego dialogu i wsłuchiwania się w prawdziwe problemy, nie da się tego zrealizować. Samorząd tworzymy wszyscy – dodaje Małgorzata Łosiewicz.

Udostępnij.