Słupscy judocy spisali się na medal, a dokładnie na trzy medale, które wywalczyli podczas finałów XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Mistrzostw Polski juniorów młodszych w Elblągu. Tytuł indywidualnego mistrza kraju wywalczył Bartosz Szaniawski.

W zawodach wystartowało łącznie 320 zawodników. Bartosz Szaniawski ,który wcześniej wywalczył  tytuł Mistrza Polski młodzików, potwierdził , że robi stałe postępy i rozwija się prawidłowo. Bartek wszystkie 4 walki zakończył przed czasem. – Szczególnie emocjonująca  była walka półfinałowa ,w której słupszczanin spotkał się z faworytem tej wagi reprezentantem Warszawy Łukaszem Zajączkowskim – mówi Lidiusz Kazior, trener judoków Gryfa. – Szaniawski od początku walki narzucił  rywalowi swój styl i był w tym bardzo konsekwentny. Gdy jego rywal wykonał atak ,Szaniawski dobrze przygotowany taktycznie, zastosował kontratak ( kosoto-gari) i rzucił przeciwnika na plecy, a sędzia ogłosił ippon, czyli zakończenie walki.

W pojedynku o złoty medal, który trwał 80 sekund słupszczanin pokonał zawodnika Gwardii Olsztyn Michała Karkotkę wykonując dwa efektowne rzuty i mógł cieszyć się ze zdobycia kolejnego tytułu Mistrza Polski.
Bartosz Szaniawski  jest uczniem 3 klasy Społecznego Gimnazjum nr 1 w Słupsku. Trenuje judo od 7 lat i posiada 2 kyu ( niebieski pas)
Brązowy medal wywalczył Jakub Nawrot(66 kg), który w swoim dorobku ma już brązowy medal Pucharu Europy młodzików (Gyor-Wegry)  ,po raz pierwszy wywalczył medal na Mistrzostwach Polski. Sukces Nawrota to efekt ogromnej pracy ,którą ten ambitny zawodnik wykonał przygotowując się do tych zawodów.

Bardzo dobrze zaprezentowali się także pozostali zawodnicy, którym jednak nie udało się medali, ale zajęli wysokie, punktowane miejsca. Dzięki ich postawie TS Gryf Słupsk w klasyfikacji drużynowej zajął trzecie miejsce.
Na podkreślenie zasługuje fakt, że Bartosz Szaniawski oraz Jakub Nawrot będą reprezentować Polskę podczas Pucharu Europy w Judo w Bielsku Białej, które odbędzie się 21-22.05.2016.