Do Słupska przyjedzie ponad stu uczestników Światowych Dni Młodzieży.

fot. Gryf24.pl

fot. Gryf24.pl

Choć spotkanie młodych ludzi z całego świata odbędzie się w Krakowie, to na pięć dni przed tym wydarzeniem zagraniczni goście trafią także do różnych zakątków naszego kraju. Także na Pomorze. Słupsk jako jedno z największych miast diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej przyjmie uczestników tego wydarzenia.

fot. Gryf24.pl

fot. Gryf24.pl

Wiadomo już, że wśród ponad stu osób zdecydowaną większość stanowić będą Szwajcarzy. -Kilka tygodni temu odwiedziliśmy ich w Genewie. To bardzo mili ludzie z francuskojęzycznej części Szwajcarii – mówi Magdalena Szubsterska, która w diecezji odpowiada za organizację Światowych Dni Młodzieży. Ale wiadomo także, że w Słupsku pojawi się ponad 30-osobowa grupa gości z Sierra Leone. –Choć nie jest wykluczone, że pojawią się i przedstawiciele innych krajów – dodaje Szubsterska.

Pielgrzymi, którzy na pięć dni trafią do Słupska nie będą się nudzić. Tak przynajmniej zapowiada ksiądz Robert Stwora, opiekun wolontariuszy, którzy ochoczo zabrali się do przygotowania wydarzenia. W trakcie specjalnej konferencji prasowej zdradzili swoje pomysły, jak przyjąć gości. -Chcemy pokazać im naszą kulturę oraz to, z czego słynie region. Dlatego zabierzemy ich na spływ kajakowy, wycieczkę na usteckie bunkry, a nawet na spotkanie z koszykarzami Energii Czarnych Słupsk. Wspólnie z nimi zagramy mecz – wyliczają wolontariusze. Zdradzają też, że przygotowują m.in. koncerty czy inne wydarzenia kulturalne. -Będzie się sporo działo – dodaje ks. Stwora.

fot. Gryf24.pl

fot. Gryf24.pl

Wiadomo, że organizatorzy diecezjalnej części Światowych Dni Młodzieży w Słupsku spotkali się z dużą otwartością ze strony władz miasta. Jak pisaliśmy na naszych stronach, wiceprezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka sama wyraziła zainteresowanie pomocą w organizacji tego wydarzenia.

Goście biorący udział w Światowych Dniach Młodzieży przyjadą do Słupska między 21 a 25 lipca. Nad ich bezpieczeństwem czuwać będzie m.in. policja oraz Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Udostępnij.