Pięciu mężczyzn i kobietę trudniących się włamaniami do domów jednorodzinnych zatrzymali słupscy policjanci. Śledztwo trwało od początku roku.
Fala włamań do domów na terenie Słupska i okolic rozpoczęła się już w styczniu. Wówczas policjanci szczegółowo zabezpieczali ślady przestępstw i żmudnie zbierali wszystkie informacje mające na celu wyjaśnienie każdego ze zgłoszonych przestępstw. Jak wynikało z poczynionych przez funkcjonariuszy ustaleń, sprawcy włamywali się do mieszkań wykorzystując nieobecność domowników. Najczęściej włamywali się poprzez drzwi, okna balkonowe czy piwniczne. Ich łupem padały głównie pieniądze, biżuteria i sprzęt elektroniczny. Straty wycenione przez pokrzywdzonych  były znaczne i łącznie sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych.

W miniony piątek zorganizowana grupa śledczych z II Komisariatu w Słupsku weszła równocześnie do pięciu mieszkań na terenie Słupska i zatrzymali sześć osób – mówi Robert Czerwiński, rzecznik prasowy słupskiej policji. – Wśród nich była 33-letnia kobieta, która jak się okazało najczęściej stała na zwiadach i odpowiadała w grupie za transport złodziei. Wszystkie osoby zatrzymane to mieszkańcy Słupska w wieku od 18 do 33 lat.

Podczas przesłuchań kryminalni potwierdzili, że role tej w grupie przestępczej były podzielone. Jedni włamywali się do mieszkań, a inni w tym czasie stali na tzw. czujce. W trakcie realizacji sprawy i przeszukań mieszkań sprawców, śledczy odzyskali i zabezpieczyli część skradzionych pokrzywdzonym przedmiotów. Wśród nich 55- calowy telewizor skradziony z i wyniesiony z mieszkania na jednym z osiedli w Słupsku. Ponadto kryminalni zabezpieczyli biżuterię, zegarki, laptopy, oraz specjalistyczne urządzenia do zagłuszania alarmów domowych. Ustalenia śledczych doprowadziły także do odzyskania sejfu, który sprawcy w ukradli z biura jednego z miejscowych oddziałów Związku Wędkarskiego. Po rozpruciu go, ukradli z niego kilkanaście tysięcy złotych, a sejf wrzucili do rzeki w podsłupskim Bydlinie.
Według wstępnej oceny szajka ma na swoim koncie przynajmniej siedem włamań. Przestępcom grozi kara do 10 lat więzienia.

Udostępnij.