Rusza nabór do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Władze miasta szczególnie zachęcają do podjęcia nauki w szkołach zawodowych. – Potrzebujemy w Słupsku i regionie fachowców – twierdzą samorządowcy.

O rekrutacji do szkół mówi prezydent i jego zastępcy podczas cotygodniowej konferencji prasowej, która miała miejsce w „budowlance”, czyli w szkole, o którą toczył się jeszcze niedawno bój.

Samorządowcy zachęcają, aby młodzież wybierała szkoły techniczne. – Szkoły zawodowe szkolą w konkretnych zawodach i łatwiej jest zdobyć pracę – przekonywała Krystyna Danilecka-Wojewódzka, wiceprezydent Słupska. – W technikum podobnie jak w liceum uczniowie zdają maturę, która otwiera drogę na studia.

Na młodzież w słupskich szkołach czeka łącznie 1183 miejsca. Zdecydowana większość, bo aż 713 w szkołach kształcących w zawodach.

Dokumenty do wymarzonej szkoły można składać od dzisiaj do 22 czerwca. 1 lipca będą wywieszane listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Do 7 lipca należy potwierdzić wolę przyjęcia przez kandydata dostarczając oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum do szkoły ponadgimnazjalnej. Natomiast 8 lipca komisje rekrutacyjne podadzą do wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

 

Udostępnij.