We wtorek, 26 kwietnia w Zespole Szkół Samorządowych w Kobylnicy rozpoczyna się III Kobylnicki Festiwal Nauki, który będzie trwała aż do połowy czerwca. Sprawdź program!

 III Kobylnicki Festiwal Nauki ma na celu upowszechnianie umiejętności obserwowania, postrzegania, wnioskowania i zaciekawianie otaczającym światem poprzez aktywne uczestnictwo w pokazach, doświadczeniach i warsztatach naukowych. Poprzez ciekawe formy kształcenia uczyć rozwiązywania trudnych zagadek naukowych w sposób przystępny, a przy okazji miły i łatwy, wykorzystywania zdobytych wiadomości i umiejętności w praktyce, integrowania zespołów klasowych. Pobudzać zainteresowanie rodziców i środowiska lokalnego działaniami Szkoły i postępami uczniów.

Hasłem przewodnim inauguracji tegorocznego Festiwalu jest „Co w lesie słychać, co w trawie piszczy…”

Program III Kobylnickiego Festiwalu Nauki:

26 kwietnia 2016r. Inauguracja Festiwalu, Dzień Edukacji Wczesnoszkolnej i  Przedszkolnej

5 maja 2016 r. Dzień Humanistyczny

11 maja 2016 r. Dzień Projektów Edukacyjnych

13 maja 2016 r. Dzień Matematyczno-Informatyczny

17 maja 2016 r. Dzień Języków Obcych

24 maja 2016 r. Dzień Przyrodniczy

1 czerwca 2016 r. Dzień Sportu i Pomocy Przedmedycznej

14 czerwca 2016 r. Dzień Artystyczny. Podsumowanie Festiwalu.

 Program inauguracji i Dnia Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej (26 IV 2016 r.):

  • 9:35 Inauguracja Festiwalu
  • 10:30 – 13.30 Pokazy oddziałów wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej

Zaprezentowane zostaną stoiska tematyczne: Żabie sprawy, Po śladach, Odżywiaj się zdrowo i kolorowo, Na grzyby, W bocianim gnieździe, Na leśnej polanie, Do sprawności pierwszy krok.

Uczestnicy obejrzą pokaz zachowań ekologicznych w wykonaniu uczniów klasy 1c, posłuchają piosenki Z ekologią za pan brat w wykonaniu uczniów klas 1a i 1b oraz zobaczą rewelacyjny występ kilkunastoosobowego Kabaretu Nauczycieli Uśmiechnięty belfer (laureatów IX Przeglądu Kabaretowego OBCIACH – 2016).

 

 

Udostępnij.