Do Słupska przybędzie O!PLA – Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji organizowany przez Stowarzyszenie Animation Across Borders w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. W ramach festiwalu od 25 do 29 kwietnia odbędą się także pokazy w Liceum Plastycznym im. St. I. Witkiewicza w Słupsku. Wstęp wolny.

O!PLA to największa panorama polskiej animacji, złożona z najlepszych realizacji z ostatnich dwóch lat (w niemal wszystkich animacyjnych technikach) – począwszy od filmów wysokobudżetowych poprzesz prace szkolne, off-owe, animowany wideoklip, po filmy bardzo krótkie, abstrakcje i eksperymenty.

Za organizację festiwalu w Słupsku odpowiada Liceum Plastyczne im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku, a projekcje będą pokazywane w budynku szkoły przy ulicy Koszalińskiej 9.

Festiwal będzie u nas gościł po raz pierwszy. Przed nami prawdziwe święto animacji i pięć dni pokazów filmów o wyjątkowo wysokiej jakości wykonania, ciekawej treści i formie. Program jest tak zróżnicowany, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Pomysł na festiwal O!PLA jest wyjątkowy pod wieloma względami. Przede wszystkim dlatego, że w jury zasiadają widzowie z całej Polski. To oni, oglądając wszystkie konkursowe filmy w swoich miastach, wybierają te, które podobają im się najbardziej – zachęca Daniel Stawski  z Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza w Słupsku, które jest organizatorem słupskiej edycji festiwalu.

W tym roku festiwal odbędzie się w 69 miejscowościach Polski. Jego podstawą jest konkurs najnowszej polskiej animacji. Tradycyjnie, Jurorami na O!PLA będą wszyscy widzowie biorący udział w projekcjach; to oni zdecydują o tym, do kogo powędrują Złote, Srebrne i Brązowe Tobołki Koziołka Matołka oraz liczne nagrody pozaregulaminowe.

Pokazy w Liceum Plastycznym im. St. I. Witkiewicza w Słupsku odbędą się 25, 26, 27, 28 i 29 kwietnia. Rozpoczną się o godzinie 17.00 w budynku szkoły przy ul. Koszalińskiej 9. Wszystkie projekcje przeznaczone są dla widzów 16+ i więcej. Wstęp wolny.

Szczegóły na stronach internetowych: https://polskaanimacja.wordpress.com/ oraz http://plastyk.slupsk.pl/

Szczegółowe informacje odnośnie słupskiej edycji festiwalu można uzyskać pod numerem telefonu: 516 248 129.

Program projekcji konkursu głównego w Liceum Plastycznym imienia St. I. Witkiewicza w Słupsku

25.04.   17.00 Kategoria studyjna (filmy wyprodukowane przez studia animacji)

26.04.   17.00 Kategoria szkolna (etiudy szkół artystycznych)

27.04.   17.00 OFF & GO! (filmy zrealizowane przez amatorów)

28.04.   17.00 Animowane wideoklipy i teledyski

29.04.   17.00 Formanimy i animowane fraszki (formy abstrakcyjne, eksperymentalne i b. krótkie)

 

Udostępnij.