Uroczysta gala z tej okazji odbędzie się w piątek, 22 kwietnia o godzinie 13.00 w Teatrze Rondo w Słupsku przy ulicy Niedziałkowskiego.

Oprócz części oficjalnej, zaplanowano w tym dniu także różne atrakcje sportowe i artystyczne. Odbędzie się m.in. pokaz umiejętności sportowych w wykonaniu uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku, natomiast w części artystycznej reprezentanci klas licealnych szkoły sportowej zaprezentują etiudę teatralną pt. „Sportowcy różne talenty mają.” Głos zabiorą m.in. absolwenci szkoły, nastąpi również uroczyste odsłonięcie i odczytanie tablicy pamiątkowej. W holu teatru wystawiona będzie księga pamiątkowa, gdzie będzie można złożyć pamiątkowe wpisy. W tym samym dniu będzie miał również miejsce Zjazd Absolwentów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku. Spotkanie absolwentów odbędzie się w słupskiej restauracji Aureus.

Dzień wcześniej, tj. 21 kwietnia w ramach obchodów 10-lecia Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku odbędzie się turniej piłkarski – II Błękitna Wstęga Bałtyku. Zawody będą rozgrywane dla chłopców z rocznika 2002.Turniej rozpocznie się o godz. 11.00 na Stadionie K.S. „Gryf” Słupsk przy ulicy Zielonej.

W uroczystości 10-lecia Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku wezmą udział nauczyciele, trenerzy, rodzice, uczniowie, pracownicy szkoły, absolwenci, sympatycy oraz zaproszeni goście.

Patronem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku jest dr Jerzy Krzysztofowicz, działacz sportowy, trener, nauczyciel i współtwórca sportu akademickiego w Słupsku, pierwszy trener słupskich „Cieślików”.

Udostępnij.