Urzędnicy pomogą petentom odwiedzającym Urząd Miasta w Ustce.

Od 4 maja w siedzibie usteckiego ratusza działać będzie punkt konsultacyjny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Specjalne „okienko” to efekt starań burmistrza, który postanowił pomóc mieszkańcom Ustki. -Potrzebę uruchomienia takiego punktu kilkakrotnie sygnalizowali mi mieszkańcy, dlatego też wyszedłem na przeciw im oczekiwaniom. Myślę, że będzie to spore ułatwienie dla naszych mieszkańców, zwłaszcza dla ludzi starszych i chorych, którzy nie będą już musieli specjalnie jeździć do Słupska, by załatwić swoje sprawy – mówi Jacek Graczyk.

ZUS-owskie „okienko” w usteckim ratuszu będzie czynne w każdą środę pomiędzy godziną 9 a 13. Każdy zainteresowany będzie mógł między innymi zdobyć informacje dotyczące warunków nabycia uprawnień, przyznawania, ustalania wysokości i wypłacania świadczeń. Będzie mógł się dowiedzieć również na temat wysokości świadczeń, w tym przysługujących mu dodatków i terminów wypłaty.

Punkt konsultacyjny ZUS-u w usteckim ratuszu to pierwsze tego typu rozwiązanie w regionie słupskim. Będzie ono testowane przez najbliższe trzy miesiące.

Udostępnij.