Szymon Zając, na co dzień uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku przebywał na testach szkoleniowych w utytułowanym piłkarskim klubie Lech Poznań. Przed piętnastolatkiem stoi szansa, aby od września br. uczęszczać do Akademii Lecha Poznań – elity szkolenia piłkarskiego.

Piętnastoletni Szymon Zając, uczeń trzeciej klasy gimnazjalnej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku w dniach od 14 do 15 kwietnia brał udział w specjalistycznych testach i treningach bramkarskich, których celem jest uzyskanie kwalifikacji pozwalających do przyjęcia w poczet utalentowanych zawodników Akademii Lecha Poznań. Jak na razie młody bramkarz ze Słupska spisał się dobrze i otrzymał ważne wyróżnienie oraz zaproszenie na kolejne sprawdziany, które odbędą się w maju br. w Poznaniu. Jeśli w maju Szymon wypadnie na testach dobrze od września br. będzie zakontraktowany w Akademii.

Szymon Zając. Fot. SMS Słupsk

Szymon Zając. Fot. SMS Słupsk

Nastoletni golkiper miał możliwość m.in. sprawdzenia swoich umiejętności na tle rówieśników z  polskich klubów piłkarskich. Gimnazjalista odbył też m.in. kilka wieloetapowych profesjonalnych treningów na hali sportowej i stadionie piłkarskim. Opiekę szkoleniową nad uczniem sprawował Dominik Kubiak, trener bramkarzy w Akademii Lecha Poznań, natomiast całość systemu szkolenia bramkarskiego w Poznaniu koordynuje Andrzej Dawidziuk. Szymon Zając o swoich doświadczeniach poznańskich tak opowiada:

Zaraz po przyjeździe do Poznania spotkałem się z bardzo profesjonalnym podejściem do mojej osoby. Gospodarze otoczyli mnie należytą opieką, pokazali m.in. kompleks budynków tworzących Akademię Lecha Poznań. Same testy i treningi odznaczały się wysokim poziomem i oryginalnością rozwiązań szkoleniowo – metodycznych. Jednym słowem panuje tam unikalny system szkolenia. Do tego dochodzi imponująca infrastruktura sportowa. Byłem pod wielkim wrażeniem metod szkoleniowych w pracy z młodymi piłkarzami. Przede mną kolejne sprawdziany w maju.

Akademia Lecha Poznań to elita szkolenia piłkarskiego, w którym na co dzień najlepsi trenerzy młodzieżowi w Polsce pracują z najlepszymi zawodnikami, we wszystkich kategoriach wiekowych. Praca szkoleniowa w Akademii łączy ze sobą cele sportowe, edukacyjne i wychowawcze. Być może już w niedługim czasie piętnastolatek ze Słupska zasili jej szeregi.

 

Udostępnij.