Widoczne 1 z 5

Na ulice Jastrzębia-Zdroju i okolic wyjechało 25 autobusów Scania Citywide. Pojazdy wyprodukowane w Słupsku zakupiła firma Warbus.

To 12-metrowe jednostki zasilane olejem napędowym z silnikami o pojemności 6,7 litra i mocy 280 KM. Autobusy miejskie Scania Citywide są wyposażone w silniki najnowszej generacji spełniające normę Euro 6, zaprojektowane we współpracy z firmą Cummins. Autobusy posiadają trwałą konstrukcję wykonaną z aluminium oraz tworzyw sztucznych i zostały wyprodukowane w słupskiej fabryce Scania.

Zobacz, jak powstawały autobusy dla Jastrzębia-Zdroju>>

– Cieszymy się bardzo, że Jastrzębie-Zdrój to kolejne miasto po Jaworznie, Gliwicach, Łomży, aglomeracji warszawskiej i Słupsku, którego mieszkańcy mogą korzystać z wysokiej klasy autobusów miejskich Scania. Projektując tego typu pojazdy, zawsze zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie i wygodzie pasażerów. Z kolei kierowcy, którzy obsługują wyprodukowane przez nas autobusy miejskie, cenią ich ergonomiczność – komentuje Harald Woitke, dyrektor generalny Scania Polska S.A.

Zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Scania, ponieważ w naszym przekonaniu najlepiej łączy ona najnowsze technologie ze sprawdzonymi przez lata rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Takie podejście do produkcji autobusów powoduje, że pojazdy Scania Citywide zapewniają pasażerom optymalne warunki podróżowania, a jednocześnie są niezawodne i charakteryzują się niskim zużyciem paliwa, co pozytywnie wpływa na koszty eksploatacji. Bardzo ważny jest również dla nas solidny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny Scanii, co zapewnia wysoką gotowość techniczną tych autobusów – wyjaśnia Eugeniusz Szymonik, pełnomocnik Zarządu Warbus Sp. z o.o.

Nowe autobusy obsługują m.in. linię E-3 z Jastrzębia do Rybnika przez Wodzisław.

 

Widoczne 1 z 5
Udostępnij.