28 Słupski Pułk Lotnictwa Myśliwskiego, Witold Pilecki i Trina Papisten – to oni mają być patronami ulic i rond na słupskim ringu. Tak uważają mieszkańcy.

fot. Slupsk.pl

fot. Slupsk.pl

Ponad pięć tysięcy głosów oddali za pośrednictwem internetu słupszczanie, którzy chcieli wskazać patronów nowych ulic. Spośród prawie setki opcji wyboru co czwarty ankietowany uznał, że rondo u zbiegu ulicy 11 Listopada i gen. Andersa powinno nosić nazwę 28. Słupskiego Pułku Lotnictwa Myśliwskiego. Wśród najczęściej typowanych patronów ulic znaleźli się także: Witold Pilecki (23% głosujących), Trina Papisten (22%) i Wisława Szymborska (21%). Na dalszych miejscach znaleźli się m.in.: Zbigniew Religa (18%), Bronisław Sokół (14%), John Lennon (13%), Izabela Jaruga-Nowacka (12%), Emilia Plater (12%) czy Anna Walentynowicz (11%).

Słupszczanie chętnie komentowali ewentualną lokalizację poszczególnych ulic. I tak w przypadku Wisławy Szymborskiej mieszkańcy uważają, że powinna patronować drodze wiodącej przez jeden z nowych wiaduktów. „Przejazd ulicą/aleją Wisławy Szymborskiej przez nowy, piękny wiadukt będzie metaforą uosobienia przekroczenia granicy między rzeczywistością a działami literatury” – czytamy w uzasadnieniu. W przypadku ostatniej słupskiej czarownicy pojawiła się sugestia, że taka nazwa ulicy „daje możliwość promocji miasta poprzez np. eventy, ale nie wyobrażam sobie średniowiecznych pikników w okolicach fabryki czy, co gorsze, CH Jantar” – uważa jeden z mieszkańców.

Jakie nazwy będą miały ronda i ulice położone wzdłuż słupskiego ringu? Decyzję podejmie prezydent, który przygotuje projekt uchwały. Wcześniej propozycje zostaną zweryfikowane przez Komisję Porządku Publicznego i Planowania Przestrzennego Rady Miejskiej. Nowe nazwy dla 12 rond i 3 ulicy uchwalą słupscy radni.

Udostępnij.