To druga edycja budżetu. W tym roku zarezerwowano na ten cel 350 tysięcy złotych.

Kobylnicki Budżet Obywatelski to szczególny sposób decydowania o części wydatków publicznych. Istotą budżetu obywatelskiego jest umożliwienie mieszkańcom podjęcia decyzji odnośnie celów, na jakie zostanie przekazana część pieniędzy z budżetu gminnego. Dzięki temu każdy mieszkaniec może samodzielnie zgłaszać, a potem decydować w głosowaniu, na jakie zadania fundusze zostaną przeznaczone.

Inwestycje i działania zgłaszać można od 18 kwietnia do 18 maja 2016 roku, ale już teraz można skonsultować swój pomysł.

W budżecie na 2017 rok władze gminy Kobylnica przeznaczą 300 tys. zł na zadania infrastrukturalne (po 60 tys. zł na inwestycję w każdej z 5 grup) oraz 50 tys. zł na zadania społeczne (po 10 tys. zł na poszczególne działania).

Jak zgłosić zadanie? On-line poprzez platformę internetową www.kobylnica.wybiera.pl lub poprzez dostarczenie formularza (ze strony) do sekretariatu Urzędu Gminy Kobylnica ul. Główna 20 w Kobylnicy.

Każda propozycja zadania musi być poparta podpisami 15 mieszkańców gminy Kobylnica, a zgłaszający musi być mieszkańcem gminy Kobylnica i mieć ukończone 16 lat.

fot. UM Kobylnica

fot. UM Kobylnica

Udostępnij.