Widoczne 1 z 8

Ogłoszono przetarg na projekt obiektu. jednocześnie wiceprezydent Słupska Marek Biernacki ogłosił zakończenie dyskusji nad lokalizacją hali sportowej – informuje Radio Słupsk.

Biernacki wyjaśnił stacji, że budowa w pobliżu parku wodnego jest już przesądzona. To odpowiedź na sugestie części radnych, ale także mieszkańców, aby nową słupską arenę zlokalizować koło dworca kolejowego, na terenie obecnych ogródków działkowych w okolicy ulic Sobieskiego i Towarowej.

Inwestycja w postaci parku wodnego zdeterminowała kolejne decyzje, m.in. o umiejscowieniu hali przy aquaparku – tłumaczy wiceprezydent.

Zastępca Roberta Biedronia wyjaśnia też, że pierwowzorem hali w Słupsku będzie obiekt w Koszalinie. W projekcie konieczne są jednak zmiany, bo działka między torami w kierunku Ustki i parkiem wodnym nie jest duża.

Jest to niezbędne przede wszystkim dlatego, by nie zwiększać kubatury obiektu i ograniczyć jego rolę do funkcji sportowych – wyjaśnia Biernacki.

Kibice z niecierpliwością czekają na wyniki prac, bo nie chcą trzech trybun i jednej białej ściany, jak w Koszalinie.

Hala kosztować ma ok. 32 mln złotych. Jak wyjaśniają urzędnicy magistratu, z miejskiej kasy na ten cel ma zostać przeznaczonych 9 mln zł. Większa część środków pochodzić ma z budżetu państwa. Na ostatniej sesji zastępca prezydenta Słupska zapowiadał oddanie obiektu do użytku w połowie 2018 roku.

hala.koszalin.pl

hala.koszalin.pl

Widoczne 1 z 8
Udostępnij.