Już 9 kwietnia w sobotę o godz. 11 możesz wybrać się z Twoim dzieckiem i Jankiem Wędrowniczkiem w podróż przez świat. Tytułowy „Janek Wędrowniczek” to sztuka przedstawiająca zabawne przygody pięcioletniego chłopca, który w tajemnicy przed mamą wyrusza w świat.

We wszystkich napotkanych postaciach mały Janek znajduje oddanych przyjaciół. Pasterka Kasia ratuje go przed rogami czarnego barana, Wojtek pomaga chłopcu wyciągnąć z wody kapelusik i odprowadza go do młyna. Młynarzowa udziela Jankowi schronienia i częstuje go pierogami ze śmietaną. Potem Janek dosiada osiołka i udaje się w powrotną drogę do domu, ale … Przecież Janek ma tyle pomysłów! Chciałby znaleźć w lesie kwiat paproci i podarować go ukochanej mamie na przeprosiny. Czy znajdzie? O tym dowiecie się z przedstawienia.

Dzięki scenografii Zofii Czechlewskiej – Ossowskiej, świat przedstawiony w sztuce jest prawdziwie baśniowy. Urzeka barwą i pomysłowością plastycznych rozwiązań. Zobaczymy w tym przedstawieniu typowo polskie kukiełki – lalki na patyku oraz pacynki. Spektakl trwa 45 minut be przerwy.

Widowisko adresowane jest dla Widzów od 3 do 10 lat.

Udostępnij.