Poniżej podsumowanie wyników dotychczasowych głosowań Rady Miejskiej w Słupsku w tej kadencji. Jak widać, jedyną opozycję stanowią radni Prawa i Sprawiedliwości.

Od początku swojego urzędowania w Słupsku Robert Biedroń zapowiadał, że nie będzie budował formalnej koalicji z klubami w Radzie Miejskiej. Mówił, że spróbuje porozumieć się ze wszystkimi rajcami bez względu na opcję, którą reprezentują. Z naszego podsumowania wynika, że mu się to udaje.

Co prawda były głośne sprawy, które wymogły na prezydencie konieczność zmiany przyjętej strategii – jak choćby kwestia połączenia III i IV LO w 2015 roku (udało się w 2016 roku), likwidacja Biura Urbanistycznego Miasta Słupska (nie udało się w ubiegłym roku, a dopiero teraz), trudno jednak powiedzieć, aby Rada Miejska wojowała z Biedroniem. Poniżej przedstawiamy procentowe ujęcie głosów poszczególnych radnych – ile razy zagłosowali „za”, ile razy „przeciw”, a ile razy wstrzymali się od decyzji.

Zestawienie głosowań w Radzie Miejskiej w Słupsku.

Zestawienie głosowań w Radzie Miejskiej w Słupsku. Opracowanie własne na podstawie: slupsk.mamprawowiedziec.pl

Okazuje się, że najbardziej zgodnym jest Krzysztof Kido z Klubu KWW Roberta Biedronia (tylko 2,1 proc. głosowań na „nie”). W grupie radnych, którzy zaledwie w przypadku 3 proc. głosowań nacisnęli czerwony przycisk jest aż trzech (na czterech) radnych ze Słupskiego Porozumienia Obywatelskiego: Lidia Matuszewska, Jerzy Mazurek oraz Marcin Sałata. Chociaż warto zauważyć, że tych dwóch ostatnich stosunkowo często wstrzymywało się od głosu. W grupie najbardziej zgodnych jest także trzech radnych z Platformy Obywatelskiej: Mieczysław Jaroszewicz, Jarosław Teodorowicz oraz Bogusław Dobkowski.

Kto najczęściej wstrzymuje się od głosu?>>

1 2
Udostępnij.